Jmenujeme se Anežka, Petra a Julie a již od dětství milujeme trávit čas v přírodě a se zvířaty. Uvědomujeme si, že nám to přináší daleko více, než jen příjemně strávený čas.

Jako většina dětí jsme v létě jezdily na tábor, kde se také spojily naše životní cesty. Byl to tábor s koňmi v malebných jižních Čechách. Na pastvinách se tam stádo koní volně páslo po celý rok. Už tenkrát jsme sledovaly, jak mezi sebou komunikují a jak funguje jejich život ve stádě. Pozorovaly jsme, co je dělá spokojenými. Jezdit jsme se učily bez sedla. Přišlo nám to přirozené a jednoduše nás to naučilo správnému sedu a napojení se na rytmus pohybu těchto nádherných zvířat. Ani jako dospívající jsme si prázdniny bez tábora a koní nedokázaly představit, v dalších letech jsme jezdily již jako instruktorky a předávaly dál to, co jsme se za léta samy naučily. Velký dík patří Olině a Pavlovi Svobodovým, majitelům tábora. To oni si nás vychovali a později nám důvěřovali natolik, že jsme si práci s dětmi i koňmi mohly postupně uzpůsobovat již podle našich vlastních zkušeností. Vymýšlely  jsme a připravovaly dětem hry, které jim přinášely nezapomenutelné okamžiky a nevšední zážitky. A děkujeme i našim rodičům, že nám umožnili tohle všechno zažívat.

Koně a všechno s nimi spojené se stalo naším životním stylem, až jsme si pořídily své vlastní. Osud tomu chtěl tak, abychom se setkaly se Zdenkou Pohlreich a proto nás v roce 2012 zavedl do Líšnice. Díky ní jsme vstoupily do světa horsemanshipu a začaly s koňmi pracovat metodou přirozené komunikace. Nenásilný přístup ke zvířatům a péči o jejich životní pohodu, tzv. welfare, jsme si přenesly i do našich životů a začaly vědomě prožívat přítomný okamžik, životní pohodu a snažíme se celkově udržovat zdravý životní styl. Během strávených let na líšnickém ranči jsme společně ve volném čase zorganizovaly několik letních táborů a jiných dětských akcí.

V šíření našeho pohledu, myšlenek, získaných znalostí a dovedností chceme pokračovat. A to je také jedním z důvodů, proč jsme nyní založily spolek Ze země koní. Chceme, aby se u nás děti naučily mnohem víc, než jen jezdit. Učit je porozumění, zodpovědnosti a empatii.  Rozvíjení těchto schopností a respektu ke zvířatům jim poskytne pevný základ, na kterém mohou stavět v celém svém životě. Komunikace s koňmi přináší celou řadu příležitostí k budování a rozvoji fyzických, duševních i sociálních schopností a dovedností. V našich aktivitách se snažíme tyto příležitosti naplno využívat.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek